Lietišķās sarakstes prakse valsts un pašvaldības iestādē

Kā veidot mērķtiecīgas un saprotamas vēstules? Kāpēc vēstules ir tik garas? Kā pateikt galveno domu lietišķi un saprotami? Kā uzrakstīt vēstuli ātri?

Mācību semināra tēmas

  • Komunikācijas principi un to praktiskais pielietojums, rakstot vēstules ikdienā. Normatīvo aktu izvirzītās prasības lietišķai vēstulei un mūsu pieņēmumi. Rakstīšana kā domāšanas process. Efektīvi vēstuļu rakstīšanas veidi. 
  • Vēstules struktūras veidošana. Precīza mērķa formulēšana. Mūsdienīga rakstiskā komunikācija- aktīva virzība uz sasniedzamu mērķi un klientam atbilstoša komunikācija. 
  • Vēstules saturs. Informācijas analīze un atlase. Informācijas precizitāte un konkrētība. Teksta izklāsta secība. Lietišķas vēstules korekta pielāgošana lasītāja vēlmēm. Vēstules noformējums. 
  • Vēstules efektivitāte. Argumentu un efektīvu pieprasījumu veidošana. Vēstules stils un tonis. Pretenciozais, lietišķais un neformālais stils. Vārdu izvēle un teikumu konstrukcijas. Svešvārdu un saīsinājumu lietošana. Ciešamā un darāmā kārta. Vienkāršas un saprotamas izteiksmes veidošana. 
  • Dažādi vēstuļu veidi: informācijas pieprasījuma vēstules, atteikumi, sūtījumu pavadvēstules, atbildes uz sūdzībām, elektroniskā pasta vēstules.

Ieguvumi

Zināšanas un efektīvas prasmes lietišķās sarakstes veidošanā valsts iestādē, spēja argumentēti izklāstīt galveno domu un sasniegt plānoto rezultātu. Pozitīvs ieguldījums iestādes tēla veidošanā.